Technologia wykonywania domów szkieletowych
Budowa z Timberly
Proces budowy domów Timberly jest elastyczny, dzięki czemu możemy dostosować zakres działań do Twoich wymagań i możliwości. Nasze domy standardowo realizujemy do stanu deweloperskiego. Jeśli jednak interesuje Cię budowa domu do samodzielnego wykończenia, obejmująca zamkniętą konstrukcję, wraz ze stropami, szkieletem ścian wewnętrznych, stolarką okienną i drzwiami – jesteśmy na to gotowi. Budowa domu w Stanie Surowym Zamkniętym to propozycja dla wszystkich, którzy część prac planują wykonać we własnym zakresie, jednocześnie obniżając całościowy koszt inwestycji.
STAN DEWELOPERSKI WEDŁUG Timberly
Zakres ten obejmuje postawienie konstrukcji budynku, wraz z jego pełnym wykończeniem na zewnątrz. Montujemy wtedy poszycie dachu wraz z jego niezbędnymi elementami. Montujemy stolarkę i ocieplamy budynek z zewnątrz wraz z wykończeniem elewacji na gotowo. Wewnątrz budynku poza rozłożeniem wełny izolacyjnej w ścianach i dachu, montujemy również wełnę akustyczną w ścianach działowych i stropie budynku. Wykonujemy instalacje wod-kan oraz elektryczną. Zgodnie z ustaleniami wykonujemy również instalacje C.O. oraz pod rekuperację czy klimatyzację. Na koniec wykonujemy suchą zabudowę ścian i sufitów z płyt G-K oraz spoinujemy wszystkie połączenia płyt.

W stanie deweloperskim Inwestorzy otrzymują od nas budynek wykończony z zewnątrz i przygotowany wewnątrz do wykończenia pod klucz. Po zakończeniu naszych prac Inwestorom zostaje wykończenie ścian i sufitów wraz z ich malowaniem, montaż drzwi wewnętrznych, wykończenie podłóg. Dodatkowo należy pamiętać o wykończeniu łazienek wraz z białym montażem, kuchni wraz z inną stałą zabudową meblową. W domach z wyższymi kondygnacjami należy zamontować schody, a jeżeli chodzi o instalację elektryczną to zostają tylko do zamontowania gniazdka, włączniki i oświetlenie.
ETAP NUMER 1 - PARTER
  1. Montaż impregnowanej deski podwalinowej z drewna konstrukcyjnego montowanej na podkładach hydroizolacyjnych i kotwionej do fundamentu stalowymi śrubami.
  2. Montaż ścian zewnętrznych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.
  3. Montaż ścian wewnętrznych parteru ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 95x45mm w rozstawie co 400mm – 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.
  4. Montaż ścian wewnętrznych nośnych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.
  5. Montaż poszycia ścian zewnętrznych membraną wiatroizolacyjną
  6. Wykonanie stropu ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego KVH zgodnie z projektem wykonawczym. W budynkach z użytkowymi poddaszem i wyższymi kondygnacjami montujemy stropowe podkłady akustyczne.
ETAP NUMER 2 - PODDASZE
  1. Usztywnienie konstrukcji stropu płytami OSB/MFP grubości 22mm montowanych na pióro - wpust. Płyty poszycia stropu montowane są specjalnymi wkrętami co w połączeniu z podkładami akustycznymi zapobiega skrzypieniu podłogi.
  2. Montaż ścian zewnętrznych poddasza ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 145x45mm w rozstawie co 400mm - 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.
  3. Na poddaszu montaż ścian wewnętrznych ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego C24 o przekrojach 95x45mm w rozstawie co 400mm – 600mm. Rozstaw słupków uzależniony jest od projektu wykonawczo - montażowego.
  4. Montaż poszycia ścian zewnętrznych szczytowych i wyższych kondygnacji membraną wiatroizolacyjną
ETAP NUMER 3 - DACH
  1. Montaż więźby dachowej ze skandynawskiego drewna konstrukcyjnego KVH zgodnie z projektem.
  2. Zabezpieczenie więźby dachowej i budynku membraną wysokoparoprzepuszczalną montowaną po zewnętrznej stronie dachu.
  3. Montaż impregnowanych łat oraz kontrłat w rozstawie zgodnym z materiałem wybranym na poszycie dachu.
  4. Wykończenie dachu wraz ze wszystkimi niezbędnymi obróbkami dekarskimi. Dach możemy wykończyć dachówką ceramiczną lub cementową. Może to być również blachodachówka oraz blacha na rąbek.
  5. Montaż okien dachowych i kominków wentylacyjnych zgodnie w wcześniejszymi ustaleniami.
  6. Montaż stalowych rynien firmy wraz z rurami spustowymi wykonanych zgodnie z projektem w kolorze i modelu wybranym przez Inwestora.
  7. Ocieplenie i wykończenie widocznej części komina tynkiem w wybranym kolorze lub okucie go blachą w kolorze poszycia dachu.
ETAP NUMER 4 - STOLARKA
  1. Montaż stolarki okiennej w pakiecie z możliwością zastosowania pakietu 2, 3 lub 4szybowego o 6 komorowy profil. Kolor okien wybiera Inwestor, w przypadku podstawowych kolorów ze wzornika producenta nie ma dopłat.
  2. Montaż okien tarasowych w pakiecie z możliwością zastosowania pakietu 2, 3 szybowego. Kolor okien wybiera Inwestor, w przypadku podstawowych kolorów nie ma dopłat. Okna tarasowe montujemy w systemie rozwierno- uchlnym, przesuwnym Patio i HST. Inwestor wybiera system otwierania.
  3. Montaż drzwi zewnętrznych firmy o dowolnym wzorze i kolorze. Polecane przez nas drzwi z serii Premium z ościeżnicą Termo są ciepłe i antywłamaniowe.
  4. Ciepły montaż wszystkich okien i drzwi wykonany specjalistycznymi taśmami uszczelniającymi. Stolarkę osadzamy na ciepłych styrodurowych poszerzeniach.
  5. OPCJONALNIE. Jeżeli Inwestor wyrazi chęć, montujemy rolety zewnętrzne podtynkowe w wybrany kolorze. Rolety posiadają elektryczny mechanizm sterujący wraz z dostarczanym pilotem.
  6. Jeżeli występuje w projekcie, montaż bramy garażowej w wybranym kolorze o wymiarach dostosowanych do projektu. Brama garażowa otwierana elektrycznie za pomocą pilota.
ETAP NUMER 5 - ELEWACJA
  1. Wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych wełną skalną firmy o grubości 150mm.
  2. Montowanie Płyta cementowo-wiorowa 16mm cementowa, płyty są całkowicie odporne na wilgoć i ognioodporne, dzięki temu można nakładać tynk bezpośrednio na płytę
  3. Montaż kątowników z siatką w narożach ścian i okien. W miejscu połączenia okien z elewacją montujemy listwy przyokienne.
  4. Położenie na elewacji kleju, siatki i gruntu w systemie wybranego producenta.
  5. Położenie tynku silikonowo - silikatowego o grubości ziarna 1,5mm i strukturze baranek. Inwestor wybiera bez dopłaty ze wzornika kolor, który najbardziej mu odpowiada.
  6. Wykonanie podbitki pod okapem dachu z suszonego drewna świerkowego klasy A/B, które wcześniej zabezpieczamy lakierobejcą nadając jej przy tym finalny kolor.
  7. Montaż ozdobników w postaci desek elewacyjnych, płytek klinkierowych lub różnych kolorów tynku na elewacji. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie z Inwestorami, przygotowujemy darmowe wizualizacje i na tej podstawie Inwestorzy podejmują decyzję.
ETAP NUMER 6 - IZOLACJE
  1. Wypełnienie przegród ścianach zewnętrznych budynku wełną mineralną o grubości 150mm + 50mm i bardzo dużej izolacyjności cieplnej lambda = 0,033 - 0,037W/m2K. Wełna tej klasy nie opadnie po pewnym czasie w przegrodzie.
  2. Wyizolowanie całej wewnętrznej powierzchni ocieplonych ścian profesjonalną "folią paroizolacyjną" .
  3. Szczelne sklejenie profesjonalnymi taśmami wszystkich połączeń folii opóźniacza pary.
ETAP NUMER 7 - INSTALACJE
  1. Montaż instalacji wodnej rurami PEX w otulinach termicznych od rozdzielacza do punktów wody. Ilość punktów, ich przeznaczenie i rozmieszczenie ustalamy z Inwestorem przed podpisaniem umowy.
  2. Montaż instalacji kanalizacyjnej szarymi rurami wraz z jej odpowietrzeniem. Instalacja tego typu łączona jest z przepustami kanalizacyjnymi znajdującymi się w fundamencie, oraz z kominkami odpowietrzającymi znajdującymi się w szczycie dachu.
  3. Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania. W zależności od systemu grzewczego, który ustalamy wspólnie z Inwestorem przed podpisaniem umowy. Najczęściej wykonujemy instalacje grzewcze wodne podłogowe, instalacje pod grzejniki, jak również instalacje grzewcze elektryczne i na podczerwień.
  4. Rozłożenie na podłodze folii hydroizolacyjnej i położenie poziomej warstwy izolacji na fundamencie. Izolacje podłogi wykonujemy ze styropianu podłogowego EPS100 o grubości 120mm.
  5. Wykonanie posadzki betonowej i zatarcie jej na gładko.
  6. Wykonanie okablowania instalacji elektrycznej. Przewody montujemy w peszlach ochronnych. Ilość punktów elektrycznych oraz ich rozmieszczenie ustalamy z Inwestorami przed podpisaniem budowy. Rozmieszczenie punktów można jeszcze zmienić przed przystąpieniem do prac instalacyjnych, w tym celu spotykamy się na budowie z Inwestorami i jeszcze raz dokładnie omawiamy miejsca w których będą gniazdka, włączniki i punkty świetlne.
ETAP NUMER 8 - WYKOŃCZENIA
  1. Montaż wełny mineralnej w przestrzeni między krokwiami dachowymi. Tutaj również stosujemy wełnę najwyższej jakości o grubości 200mm i izolacyjności cieplnej lambda = 0,033 - 0,037W/m2K.
  2. Wykonanie stelaży stalowych pod sufity podwieszane.
  3. Docieplenie sufitów wełną o grubości 100mm i izolacyjności cieplnej lambda = 0,033 - 0,037W/m2K. Wełnę tą montujemy w przestrzeni między stelażami.
  4. Przymocowanie folii paroizolacyjnej do stelaży sufitowych. Folię kleimy do stelaży i uszczelniamy wszystkie jej połączenia.
  5. Na tym etapie wykonujemy próbę szczelności budynku. Dzięki temu sprawdzamy jakość wykonanych połączeń folii opóźniacza pary wodnej. Dopiero gdy "blower door test" wyjdzie poprawnie, możemy zabierać się za dalsze prace.
  6. Położenie wełny akustycznej w ścianach działowych budynku. Wełna akustyczna o grubości 100mm i najwyższej klasie pochłaniania dźwięku "A".
  7. Montaż wełny akustycznej klasy "A" w stropie budynku. W przestrzeni między belkami stropowymi montujemy wełnę akustyczną grubości 200mm.
  8. Montaż wszystkich niezbędnych kanałów wentylacyjnych, wraz z ich dociepleniem w przestrzeniach nieogrzewanych.
  9. Montaż płyt gipsowo - kartonowych na stelażach stalowych wykańczanych ścian i sufitów. W przypadku ścian działowych płyty G-K montowane są bezpośrednio do drewnianych konstrukcji. W pomieszczeniach typu łazienki i kuchnia montujemy płyty o zwiększonej odporności na wilgoć (zielone). W pomieszczeniach typu kotłownia montujemy płyty ogniowe (GKF).
  10. Montaż parapetów wewnętrznych. Parapety przez nasz stosowane to wysokiej jakości płyty MDF z okleinami wilgocio odpornymi o różnych wzorach i kolorach. Tego typu parapety są zdecydowanie trwalsze i nie wypaczają się w porównaniu do parapetów z drewna litego.
  11. Spoinowanie wszystkich połączeń płyt G-K i montaż narożników zewnętrznych. Standard Q1 idealnie nadaje się do późniejszego dowolnego wykończenia ścian i sufitów.
  12. Montaż termoizolacyjnych rozkładanych schodów strychowych.
  13. Montaż skrzynki bezpiecznikowej oraz puszek pod gniazdka i włączniki. Schemat bezpieczników dopasowany do wykonanej wcześniej instalacji elektrycznej. Na koniec Instalator wykonuje pomiar instalacji i przygotowuje protokół odbioru.
POROZMAWIAJMY O TWOIM WYMARZONYM DOMU!
Skontaktuj sie z doradcą Timberly, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrac najlepsze rozwiązanie dla Twojej inwestycji.
E-mail: timberly.com.eu@gmail.com
Telefon: +48 573 182 626
Made on
Tilda